IML Robot    |    Konveyor    |    Otomasyon

 

IML Robot

Yan Giriş Robot
Robotun şasesi enjeksiyon makinasına bağlantısız bir şekilde yere sabitlenmektedir. Robot şasesi ROBOPLAS tasarımı olup hızlı çalışma esnasında olabilecek titreşim ve sarsıntıları minimize edecek şekilde ağır ve stabil olarak 10 mm profilden ve şase üstü 22 mm kalınlığında çelik plakadan  üretilmiştir.Robotta bulunan X ve Y eksenleri 10 mm kalınlığında çelik profilden ve özel alaşımdan üretilen aluminyum profilden üretilmiştir.

Bütün seçili komponentler tamamen Alman veya Japon teknolojisinden oluşmaktadır.Sistem, enjeksiyon makinasının arka tarafına monte edilmektedir. Operatör enjeksiyon makinasındaki kalıba çok rahatlıkla müdahale edip değiştirebilmektedir.

Sistemi kontrol için bir adet hareketli ekran bulunmaktadır.Ekranda menüler ,alarmlar,ayarlar ve sistem hakkında bilgiler ile 2 adet dil seçeneği bulunmkatadır.
Dik Giriş Robot
Ekonomik Çözüm ve Fleksibilite için Üst Giriş IML Robotları:

Düşük adetli üretimler ve max. fleksibilite için üst giriş IML robotları ideal bir seçimdir. Bazı müşteriler robotlarını sadece IML robot olarak kullanmak istemezler ve aynı robotla standart mal alma uygulamasıda yapmak isterler. Bu sebeble, dummynin veya tutucunun hızlı bir şekilde değiştirilip yeni ekipmanlara montaj kolaylığı sağlaması gerekmektedir. Konveyöre ve diğer çevre ekipmanlarına bağlanılarak, otomasyon tamamlanır.